fbpx

dental center

Postmodern Cosmetic Dental Clinic was established in Istanbul in 2015 with the aim of becoming an international dental center where oral and dental health combines with aesthetics and art. In postmodern, treatments are carried out by state-of-the-art equipment and specialist physicians in their own branches.

why

postmodern?

All prosthetic treatments and aesthetic designs in our clinic; It goes through the joint decision of the physician, technician and patient. Aesthetic perception is subjective, so each patient creates their own real smile with mock-ups and digital designs.

dental tourism

istanbul

Multilingual Support, Free Airport-Hotel-Clinical Transfer, Hotel and Travel Tours Discounts are offered for our guests who want to have dental treatment in Turkey or who want to get the best quality health service at an affordable price while on vacation.

 

During your stay here, you can enjoy the historical sites, the Bosphorus, the multicultural society of Istanbul and our delicious Turkish cuisine.

Who wouldn’t want to turn their dental treatment into a vacation in a beautiful and historical place like Istanbul?

patient comments

Eda Zengin
Eda Zengin
22/03/2024
Kendim de dahil olmak üzere, neredeyse tüm ailemin ve tüm arkadaşlarımın diş tedavi ve estetik gülüş tasarımlarını yaptırdığım ve muhteşem sonuç aldığım postmodern kliniğe binlerce kere teşekkür ediyorum. Bu kolay bir süreç değil, zaman ayırmak ve sabırlı olmak gerekiyor, ama sonucuna değiyor???? Herkese tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum.
tuğba dagdeviren
tuğba dagdeviren
18/03/2024
Gülüş tasarımı ve diğer diş tedavileri için İstanbul’da En iyi kliniği arıyorsanız hiç tereddüt etmeden randevu alabilirsiniz. Muayene ve tedavi sürecim ile ilgili her konuda ayrıntılı olarak bilgilendirildim ve kısa süre içinde yeni gülüş tasarımım İbrahim bey tarafından yapıldı. Türkiye’nin en başarılı isimlerini bir arada bulmak burada hiç zor değil. Her şey için çok teşekkür ederim. Çevremden yönlendirdiğim kim varsa hepsi ayrı ayrı arayıp teşekkür etti. Asıl teşekkür’ü bu profesyonel ekip ve çalışma arkadaşları hakediyor. İyi ki postmodern ????
Semih Kilic
Semih Kilic
18/03/2024
Tecrübeli ekip ve profesyonel çalışma ile en güzel gülüşler sizinle gerçek oluyor
NURAL SONER VAROL
NURAL SONER VAROL
18/03/2024
Doktorları ve çalışanları çok ilgili ve bilgili,senelerdir gelirim ailecek çok memnunuz.Teşekkür ederim
Bianca Turii
Bianca Turii
11/03/2024
Super profesioniști ,nu pleci de la clinica până nu iese exact ce ți ai dorit!
kasım vural
kasım vural
03/03/2024
????Postmodern Dental Clinic is a health center that combines aesthetic excellence and meticulous craftsmanship, offering its patients a unique experience. Sculptures emphasizing aesthetics, exclusive paintings and the postmodern concept make our clinic a place that stands out not only for dental health, but also for an aesthetic atmosphere. In addition, the latest in digital technology and the innovative approach of our clinic have rightfully earned us the award for the best-serving dental clinic of the year."
Cansu Kaçmaz
Cansu Kaçmaz
27/02/2024
Çok güvendiğimiz bir klinik.Herkesin tereddüt etmeden tercih etmesi gereken bir klinik.
Ercan Fırat
Ercan Fırat
21/02/2024
Tüm ailemiz buradayız çok güveniyoruz

Consult Doctor

You can consult our doctors online for detailed information and prices about dental treatments.

Consult Online
Call by Phone

Let's Call You

One of our specialists will call you as soon as possible.