fbpx
 

Postmodern Nedir?

Postmodern Nedir?

Postmodernizm sosyo-kültürel ve edebi bir teoriye ve sosyal bilimler, sanat, mimari, edebiyat, moda, iletişim ve teknoloji gibi kendini gösteren bir bakış açısı değişikliğine atıfta bulunur.

Postmodernizm terimi, Modernizm ile bir ilişki anlamına gelir. Modernizm, yirminci yüzyılın başlarında moda olan daha eski bir estetik hareketti.

Günden güne değişen estetik algı için işte tam da aradığımız kavramdır aslında. Diş hekimliği mesleğine baktığımız zaman bilimin sanatla buluştuğu bu mecranın böyle bir kavrama, böyle bir bakış açısına ihtiyacı vardır. Leonardo da Vincinin kimliğine baktığımızda filozof, jeolog, mühendis, şair, matematikçi, anatomist, müzisyen, heykeltıraş, botanist, ressam ve nicesidir. Tıpkı diş hekimliği mesleğinin birçok alanı -ressamlığı, teknolojiyi, anatomiyi, fiziği, bilimi içermesi gibi. Eserlerine baktığımızda ise; çizimlerini hem anatomiyi detaylıca inceleyerek hem de hayal gücünü sonuna kadar kullanarak ortaya çıkarmıştır. Gerçektir ve soyuttur.

 

Klinik Postmodern

Postmodern Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği insanın doğasını konu alan; sağlığın estetikle birleştiği bir merkez olma amacıyla kurulmuştur. Klinikte yer alan tedaviler kendi branşlarında uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

Peki Postmodern Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni diğer kliniklerden ayıran özellik nedir? Kliniğimizde yapılan bütün protetik tedaviler, estetik tasarımlar hekimin, teknisyenin ve hastanın ortak kararından geçer. Estetik algı özneldir. Bu yüzden mock up çalışmaları, dijital tasarımlar ile gülüş tasarımı oluşturulur. Postmodernin özünde olduğu gibi Mutlak bir gerçeklik yoktur, her hasta kendi gerçek gülüşünü oluşturur.