fbpx
 

Hollywood Smile ve Gülüş Tasarımı Tedavi Süreci

Hollywood Smile ve Gülüş Tasarımı Tedavi Süreci

Hollywood Smile (gülüş tasarımı) tedavi süreci özel planlanan tedaviler nedeniyle kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Hastanın dişlerinde herhangi bir işlem yapılmadan önce hasta için en ideal olan gülüşün kişiye özel olarak planlanmaktadır.

Hollywood Smile gülüş tasarımı hastadan alınan ağız içi ve ağız dışı fotoğraflar ile dişlerine ait ölçülerin alınıp dijital ortamda kişiye özel gülüşün planlanması işlemidir.

İlk seansta hastadan ağız içi, ağız dışı fotoğraflar ile konuşma esnasında video kaydı alınır. Yine bu seansta dijital ağız içi tarayıcı ile üst ve alt çene ölçüleri ile çenelerin kapanış kaydı alınır. Hastanın yüz oranları, dişlerinin boyutları, dişeti seviyeleri, yaşı gibi birçok parametre göz önünde bulundurularak dijital tasarım programlarında olması gereken en ideal gülüş planlanır. İkinci seansta “Mock-up” adını verilen bir işlemle bu gülüş, diş hekimliğinde kullanılan geçici malzemelerle hastanın ağzına aktarılır. Bu seansta hasta dişlerinde herhangi bir işlem yapılmadan final gülüşünü görmüş olur. Dişlerinin boyutu ve formuyla ilgili istediği ilave işlemler varsa bunları bildirebilir. Ayrıca seansta hastanın konuşması ve diş temasları da diş hekimi tarafından değerlendirilmiş olur. Bunun yanı sıra Estetik Diş Tedavilerinden yapılması gereken ilave tedaviler (dişeti tedavileri, ortodontik tedavi, implant tedavisi, diş kaplama) olup olmadığı da belirlenir.

Yapılan işlem neticesinde hasta ve hekim ortak bir karara vardıktan sonra Hollywood Smile gülüş tasarımına başlanır. Hollywood Smile gülüş tasarımı tedavi süreci hastanın ağız, diş ve dudak yapısına yapılacak olana tedavilerin uygulama süreçlerine göre kişiye değişiklik göstermektedir.