fbpx
 

Gummy Smile Nedir?

Gummy Smile Nedir?

Gummy Smile ya da Diş Eti Gülüşü, diş etlerinin gülme ya da konuşma esnasında 2 – 3 milimetreden daha fazla görünmesi durumudur. Normal bir diş eti görünüşü, konuşma ya da gülme sırasında diş ile dudak arasında oldukça ince bir şekilde kendisini gösterir. Gummy Smile’a sahip olan bireylerde ise diş etleri, çok daha ön planda ve kalın bir şekilde görünür.

Gummy Smile Neden Olur?

Toplumda rastlanma oranı %7 ila 10 arasında değişen Gummy Smile’ın başlıca sebepleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Diş eti problemlerine bağlı olarak ortaya çıkabilecek inflamasyonlar.
  • Diş yüksekliğinin normalden küçük olması.
  • Üst dudak yapısının ince olması.
  • Üst çenede gelişen kemik büyümesi.
  • Bazı ilaçların kullanımından kaynaklanan yan etkilerle diş etlerinin zamanla büyümesi.
  • Üst dudakta bulunan kasların hipermobil olması.

 

Gummy Smile Nasıl Tedavi Edilir?

Estetik Diş Hekimliği son yıllarda oldukça ilerlemiş ve yeni gelişmelerle birlikte Gummy Smile tedavisi için çeşitli tedaviler ortaya çıkmıştır. Ancak bu tedavi türleri  hastanın durumu ve sebeplere göre değişiklik göstermektedir. Daha doğru ve sağlıklı bir tedavi seçeneği sunmak için öncelikle nedenlerin teşhis edilmesi önemlidir.

Aşırı dişeti görüntüleme tedavileri bazen diş eti ve diş görüntüsünü eşitlemek için diş etlerinde küçük yeniden konumlandırma uygulamaları gerektirir. Gummy Smile elde etmek için kemik ameliyatına başvurulur .

Tüm tedaviler, esas olarak, gülümserken diş etlerinin ve dişlerin dengeli bir görünümünü sağlamayı amaçlar. Aşırı dişeti gülümsemesi olmayanlarda ameliyatsız diş etlerinin yeniden konumlandırılmasının yanı sıra dişeti görünümü fazla ise botoks veya ameliyat gerekebilir.

Gummy Smile tedavisi için öncelikle estetik diş tedavileri uygulanan bir diş kliniğinde muayene edilmeli ve kesin teşhis konulmalıdır. Postmodern Diş Kliniğinde Estetik Diş Tedavileri ve Diş Eti Tedavileri alanında uzman hekimlerimizden kolayca Online Randevu Oluşturabilirsiniz>>>

 

Diş Eti Estetiği, Diş Eti Hastalıkları, Estetik Diş Kliniği, Diş Estetiği, Gummy Smile, Dişeti Estetiği, Diş Eti Tedavileri, Estetik Diş Hekimi