fbpx
 

Dental Laminate Veneer

Dental Laminate Veneer

Dental Laminate Veneer, diş estetiğini iyileştirmek veya dişlerin görünümünü düzeltmek için kullanılan bir dental prosedürdür. Bu işlem sırasında, ince porselen veya kompozit reçine tabakaları dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılır. Dental Laminate Veneer, dişlerin renk, şekil, boyut ve düzen gibi çeşitli estetik sorunlarını düzeltebilir ve daha estetik olarak çekici bir gülümseme elde etmeye yardımcı olabilir. 

Dental Laminate Veneer işlemi şu adımları içerebilir: 

Muayene ve Planlama: İlk olarak, bir diş hekimi hastanın dişlerini muayene eder ve hastanın isteklerini ve beklentilerini değerlendirir. Dişlerin durumuna göre tedavi planı hazırlanır. 

Diş Hazırlığı: Dental Laminate Veneer uygulaması öncesinde, hastanın dişlerinin ön yüzeylerinden ince bir tabaka çıkarılır. Bu, lamine veneerlerin doğru bir şekilde yerleştirilmesine ve dişlerin normal kalınlığını korumaya yardımcı olur. 

Ölçü Alma: Diş hekimi, hazırlanan dişlerin ölçülerini alır ve lamine veneerlerin özel olarak yapılabilmesi için laboratuvara gönderir. 

Geçici Veneerler: Özel lamine veneerler laboratuarda hazırlandığında, hastanın dişlerine geçici veneerler uygulanabilir. Bu geçici veneerler, lamine veneerler tamamlandığında geçici koruma sağlar. 

Kalıcı Yapıştırma: Laboratuarda hazırlanan özel lamine veneerler, kalıcı olarak dişlerin üzerine yapıştırılır. Diş hekimi, bu işlem sırasında lamine veneerlerin rengini ve uyumunu kontrol eder. 

Dental Laminate Veneerler, dişlerin renklenmesi, çatlaklar, lekeler, hafif eğrilikler ve boşluklar gibi estetik sorunları düzeltebilir. Estetik diş tedavileri‘nin bütünü olan Hollywood Smile için Dental Laminate Veneer estetik ve fonksiyonel açıdan tatmin edici sonuçlar verir. Tüm diş tedavileri gibi, Dental Laminate Veneer diş kaplamaları da düzenli diş bakımı ve hijyenine dikkat edilerek uzun ömürlü olmaları sağlanabilir. Türkiye’nin ödüllü diş kliniği olan Postmodern Diş Kliniği, estetik diş tedavileri alanında uzman bir ekib ve son teknoloji ekipmanlarla hizmet vermektedir. Postmodern Diş Kliniğinde hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüm amaçlanarak estetik diş tedavileri planlanır. 

En uygun tedavi uygulamak, diş tedavinizin süreci ve maliyeti için kesin bilgiler verilmesi uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılan muayeneler sonucunda belirlenmektedir. Size özel fırsatları öğrenmek ve tanışmak için bizi arayarak veya WhatsApp üzerinden mesaj atarak ulaşabilirsiniz.